Yurtdışında Yaz Okulu

Henüz 14-18 yaş aralığında yurtdışında yaz okulu seçeneğini seçerek yaz tatilinizi dil eğitimine ayırmanız size hayatınız boyunca avantaj sağlayacaktır. Bu yazımızda ortaokul lise çağlarında olan gençlere ve onların bilinçli ebeveynlerine ışık tutmayı hedefliyoruz. 14-18 yaş aralığındaysanız ya da bu yaş aralığında bir çocuğun ebeveyniyseniz İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin hayat ve kariyer yolculuğundaki önemini biliyorsunuz demektir. Tabii ki tatilinizin derslerle geçmesini istemediğinizi biliyoruz. Üzülmeyin yaz okullarında dil eğitiminizi alırken aynı zamanda tatilinizi dolu dolu geçirmenizi sağlayacak pek çok aktivite bulunmaktadır. Gelin birlikte yurtdışında yaz okulu detaylarını inceleyelim!

Neden Yurtdışında Yaz Okuluna Gitmeliyim?

  • İngilizce, hayatınızın ve kariyerinizin her alanında karşınıza çıkacak bir dildir. Henüz bu yaş aralıklarında yaz tatilinizi dil eğitimine ayırıp İngilizce öğrenip dilinizi geliştirmeniz her zaman bir adım önde olmanızı sağlar.
  • Yaz tatilinizi asla boğucu bir eğitimle geçirmeyeceksiniz! Gideceğiniz yaz okulunda derslerin dışında okulun düzenlediği ya da haricinde kalan pek çok aktivite seçenekleri var. Farklı dil programı seçenekleriniz de mevcut. Muhtemelen yurt dışında bol eğlenceli, gezmeli ve sosyalleşmeli en güzel yaz tatilinizi geçireceksiniz.
  • 14-18 yaşları arasında yurtdışında bulunmak farklı bakış açılarına sahip ve başka kültürlerden insanlarla arkadaşlık kurma imkânı sağlayacaktır.

 

Yurtdışı Yaz Okulu Programları

Sıkıcı, tekdüze, sadece derslere odaklı tüm dil eğitim programlarını unutun! Yurtdışında yaz okulu ile yaz tatiliniz kesinlikle boşa geçmeyecek. Çünkü yurtdışı yaz okulu size dil eğitimi vermenin yanında pek çok eğlenceli ve sosyal olanak da sunuyor. Hatta ilginize ve almak istediğiniz eğitimin yoğunluğuna göre program türünüzü seçme imkânınız bile var. Unutmayın bu daha keyfi olarak alabileceğiniz bir eğitim o nedenle yoğunluğunuzu hedefinize göre siz belirleyebilirsiniz. Gelin birlikte yurtdışı yaz okulu programlarının türlerini inceleyelim!

Yurtdışı Genel Yaz Okulları

Bu programda haftada 20 ders (15 saat) dil eğitimi alırsınız. Okulunuzun düzenlemiş olduğu öğleden sonra ve akşam yapılan çeşitli sosyal ve sportif aktivitelere katılarak dil pratiği yapabilirsiniz. Ayrıca yine okulunuzun düzenlemiş olduğu gezi programları sayesinde farklı kültürel, tarihi ve turistik merkezleri ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışı Yoğun Yaz Okulları

Yoğun programlarda diğer programlara oranla ders sayınız daha fazla olmaktadır. Genellikle öğleden sonra yapılan aktivitelerin yerini ek dersler alır. Bu derslerle özellikle pratik ve gramer alt yapınızı daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Ders programı dışında okulunuzun akşam düzenlediği etkinlikler ve hafta sonu organize ettiği kültürel geziler de program kapsamındadır. Bu programı tamamen hedeflerinize yönelik tercih edebilirsiniz.

Yurtdışı Akademik Yaz Okulları

Yurtdışı akademik yaz okulu programları genellikle sizi bir sınava hazırlar. Bu sınavlar çoğunlukla IELTS veya TOEFL olarak verilmektedir. Genel dil programlarına artı olarak sınav hazırlık programı alarak sınav teknikleri hakkında daha çok bilgi ve beceri sahibi olabilirsiniz. Akşam düzenlenen etkinlikler ve hafta sonu düzenlenen kültürel gezilere katılarak boş zamanlarınızı keyifli geçirebilirsiniz.

Yurtdışı Spor Yaz Okulları

Hem dil eğitimi almaktan hem de ilgili olduğunuz spor dalından vazgeçemiyor musunuz? O zaman bu program tam da size hitap ediyor. Programda standart dil eğitimi alarak bir yandan dilinizi geliştirme imkânınız var. Bir yandan da ders dışında öğrenmek ve gelişmek istediğiniz sporla ilgilenme fırsatınız var. Futbol, tenis, basketbol vb. çok tercih edilen spor dallarının yanı sıra binicilik, golf gibi pek çok spor dalını seçebilir ve alanında uzman hocalardan dersler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu programda da akşam ve hafta sonları yapılacak aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz.

Yurtdışı Sanat Yaz Okulları

Özellikle piyano, tasarım ve dizayn, moda, sahne sanatları, vb. bir sanat dalı ile ilgiliyseniz bu program türü tam size göre. Hem dil eğitimi alabilir hem de tercih ettiğiniz sanat dalı üzerine kendinizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda akşam düzenlenen aktiviteler ve genellikle hafta sonu yapılan kültürel gezi programlarına da katılım sağlayabilirsiniz.

Yurtdışı Yaz Okulu ve Konaklama

Seçeceğiniz programa ve okula göre aile yanı ya da yurt konaklama seçenekleriniz bulunmaktadır. Her ikisinde de konaklama ve beslenme ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Yurtdışında Yaz Okulu Fiyatları

Yurtdışında yaz okulu fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Seçeceğiniz ülke, okul, program türü, konaklama türü... Açık konuşmak gerekirse özellikle de Google üzerinden aratarak net bir fiyat bilgisine ulaşmanız imkânsız.

Ancak size bir haberimiz var!

Yurtdışında hayal ettiğiniz yaz okulu hakkında bilgiler almak ve fiyat bilgisini kafanızda netleştirebilmeniz için sizlere harika bir fırsat sunuyoruz!

Akare Yurtdışı Eğitim Fuarını daha önce duymuş muydunuz?

İlkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kere yabancı dil eğitim fuarları düzenliyoruz. Düzenlediğimiz fuarlara yurtdışından başarılı okulların temsilcileri geliyor. Fuarlarımıza katılarak okulların temsilcileriyle yüz yüze görüşebilirsiniz ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Haydi ne duruyorsunuz siz de formu doldurup Akare Yurtdışı Eğitim Fuarına katılın!