İtalya'da Yaz Okulu

İtalya'da yaz okulu yaz tatilinizi verimli geçirebileceğiniz bir seçenek olabilir. Bu yazımızda ortaokul lise çağlarında olan gençlere ve onların bilinçli ebeveynlerine ışık tutmayı hedefliyoruz. Henüz 12-18 yaş aralığında İtalyanca öğrenmeye ilginiz varsa ya da İtalya'da eğitim görmeyi planlıyorsanız yaz tatilinizi İtalyanca öğrenmeye ayırmak size verim sağlayabilir.

Neden İtalya Yaz Okulu?

  • İtalyancaya ilgi duyuyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız bunu en iyi İtalya'da yapabilirsiniz.
  • İtalyan kültürünü yakından tanımak ve bir süre de olsa İtalya'da yaşamayı deneyimlemek gibi bir isteğiniz varsa İtalya'da yaz okulu ile dil eğitimi mantıklı bir eğitim seçeneği olabilir.
  • İtalya pek çok ülkeye kıyasla Türkiye'ye yakındır. Rahat seyahat edebilirsiniz.
  • Moda ve tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya’da birçok moda kursu bulabilirsiniz. Moda ile ilgileniyorsanız İtalya'da olmak size pek çok artı katabilir.

 

İtalya Yaz Okulu Programları

İtalya'da yaz okulu programları 12-18 yaş aralığında olan öğrenciler için genel İtalyanca programı sunmaktadır. Bu program haftada 20 ders (15 saat) sürmektedir. Genel İtalyanca programında konuşma, dinleme, yazma ve okumaya yönelik bir eğitim alırsınız.

Haftalık ders saati çok yoğun olamaması sebebiyle okulun düzenlediği aktiviteler sayesinde diğer öğrencilerle daha fazla pratik yapma imkânını yakalayabilirsiniz. Dersler bitince yani öğleden sonra ve akşamları düzenlenen futbol, film, yüzme, yemek dersleri, tenis, disko, voleybol, tişört boyama vb. gibi çeşitli sosyal ve sportif aktivitelere katılım gösterebilirsiniz. Ayrıca hafta sonu düzenlenen kültürel geziler sayesinde İtalya’yı daha fazla keşfetme imkânı elde edebilirsiniz.

İtalya Yaz Okulu ve Konaklama

Kampüs Konaklamalı İtalya Yaz Okulu

Kendi yaşıtlarınızla aynı dil okulu kampüsünde tek, iki, üç ya da dört kişilik odalarda konaklayabileceğiniz bir seçenektir. Hem farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilir hem de arkadaşlarınızla İtalyanca konuşarak konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklamalı İtalya Yaz Okulu

İtalyan bir ailenin yanında konaklayarak İtalyan kültürünü yakından gözlemleme fırsatınız olabilmektedir. Aile sabah ve akşam yemeklerinizi ve bazı temel gereksinimlerinizi karşılar. Yine aile ile kuracağınız iletişimler sayesinde İtalyanca konuşma pratikleri yapmış olursunuz.

İtalya Yaz Okulu Fiyatları

İtalya'da yaz okulu fiyatları şehre, kursa, programa vb birçok şeye göre farklılık gösterebilmektedir. Dil okulu fiyatları hakkında elbette net bir bilgilendirme yapmak mümkün değil. Ancak sizlerin bu konu hakkında detaylı bilgiler almanız mümkün.

Biz Akare olarak ilkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kere yabancı dil eğitim fuarları düzenliyoruz. Düzenlediğimiz fuarlara yurtdışından başarılı okulların temsilcileri geliyor. Akare Yurtdışı Eğitim Fuarlarında sizleri ilgili olduğunuz ülkelerdeki okullarla buluşturuyoruz. Fuarlarımıza ücretsiz bir şekilde katılarak okulların temsilcileriyle yüz yüze görüşebilirsiniz ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. İtalya'da yaz okulu hakkında detaylı bilgiler alabilir ve kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.